Firma Skopol powstała w 1990 roku jako firma rodzinna, zajmująca się sprzedażą hurtową i detaliczną układów wydechowych i części zamiennych do samochodów krajowych i zachodnich.

 Stabilną sytuację firmy na trudnym rynku motoryzacyjnym umocniło przystąpienie do tworzącej się sieci dealerskiej producentów układów wydechowych.

 Od początku ideą firmy było wiązanie się z renomowanymi producentami części zamiennych, którzy gwarantują wysoką jakość produktów w parze z niewygórowaną ceną.

 W szybkim czasie mogliśmy zaproponować naszym odbiorcom szeroki asortyment części zamiennych obejmujący wszystkie grupy podzespołów występujących w samochodach osobowych i dostawczych. Naszym klientom oferujemy także części oryginalne do wielu marek samochodów.

 Naszym priorytetem jest profesjonalna obsługa sklepów oraz warsztatów samochodowych.

Korzystając  z wiedzy i zaangażowania naszych partnerów organizujemy różnego rodzaju szkolenia podnoszące kwalifikacje naszych pracowników i odbiorców aby mogli sprostać wyzwaniom stawianym przez szybko rozwijającą się branżę motoryzacyjną. Nasi odbiorcy mają dostęp do niezbędnej literatury technicznej.

Za pomocą komunikacji internetowej nasi klienci otrzymują informacje o dostępności towarów oraz aktualnej cenie. Dzięki sprawnej  organizacji i wytrwałej pracy zespołu , który tworzą nasi pracownicy zapewniamy naszym odbiorcom codzienną dostawę towaru własnymi środkami transportu.